آرشیو
طراح قالب
Tebyan

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: علاوه بر توطئه دشمنان، خطر ديگري كه امروز در داخل كشور وجود دارد، گذر از مرجعيت و رهبري است كه بايد در مقابل اين مساله هوشيار باشيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه كوير، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسن اختري در جمع راهپيمايان 22 بهمن شهر كرمان اظهار كرد: اميدواريم همه ما بتوانيم از اين اجتماع باشكوه و اين حضور حماسه ساز بهره برداري كرده و راه انقلاب را مصمم‌تر ادامه دهيم.

وي با اشاره به عمر 34 ساله انقلاب اسلامي ايران افزود: همه مي‌دانيم كه امروز مشكلات زياد است و دشمن هر روز توطئه جديدي عليه نظام اسلامي به راه مي‌اندازد و فشار اقتصادي مردم، به ويژه قشر آسيب‌پذير را رنج مي‌دهد.

اختري تصريح كرد: اميدواريم مسوولان كشور و دولتمردان بنا به فرمان مقام معظم رهبري بيش از پيش تلاش كنند تا راه‌هاي برون رفت از مشكلات اقتصادي و معشيتي را انديشيده و راه حل‌هايي كه مردم را از مشكلات نجات دهد، برنامه ريزي كنند و اين وظيفه به عهده همه است كه در خدمت مردم ايثارگر و بصير ايران باشيم.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) بيان كرد: امروز انقلاب اسلامي در يك وضعيت و جايگاه بسيار برازنده و سرفرازانه در دنيا قرار دارد كه ما بايد خوب اين مسئله را درك كرده و بشناسيم و بدانيم كه دستاورد انقلاب ما چيست و ملت در 34 سال چكار كرده است.

اختري ادامه داد: امام خميني (ره) اسلام را بيمه كرد و دين خدا را به عنوان يك مكتب، نظام و يك سيستم عمل كننده نجات بخش در عصر ما به جهان عرضه نمود و امروز موج انديشه‌هاي امام راحل جهان را فرا گرفته و در خاورميانه و جهان اسلام و شمال آفريقا اين موج و دستاوردهاي انقلاب را مي‌بينيم.

وي افزود: عزت و سرفرازي اسلام و مسلمانان امروز، كاري است كه انقلاب انجام داده و دستاوردي است كه امام راحل براي ملت ما به ارمغان آورد و هديه‌اي خدايي بود.

اختري با بيان اين‌كه «امام خميني (ره) كاري را كه انبيا و ائمه (عليهم السلام) در پي آن بودند، ايجاد كرده و عملي ساخت» تصريح كرد: ملت ايران قبل از انقلاب در زمينه‌هاي علمي در رده‌هاي پايين در دنيا قرار داشتند و امروز جايگاه 13 علم و دانش جهان را داريم و انقلاب ما را به اينجا رساند.

وي ادامه داد: قبل از انقلاب استعدادها شكوفا نشده و زمينه براي بروز استعدادها به وجود نيامده بود كه انقلاب زنجيرها را گسست، جامعه را باز كرد و زمينه براي پيشرفت به وجود آورد.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت (ع) گفت: هنوز هم مقام معظم رهبري قله‌هاي بسيار بزرگ ديگري براي دست يابي ملت ايران در آينده در نظر گرفته‌اند و اين ملت به آن دست پيدا خواهد كرد.

وي با اشاره به اين‌كه «امروز ملت ايران در همه ابعاد علمي و تكنيكي توانسته گام‌هاي خيره كننده‌اي در جهان بردارد» بيان كرد: يكي از عوامل وابستگي كشورها و اينكه نمي‌توانستند حكومت مستقل تشكيل دهند، نيازها به ويژه در حوزه نظامي بود كه با پيروزي انقلاب سلامي، سرمايه‌هاي ملت به جايي رسيد كه امروز مي‌توانيم هواپيماهاي تهاجمي و جنگي ساخت داخل را داشته و موشك‌هايي بسازيم كه خواب را از اسرائيل ربوده است.

اختري با اشاره به شكار پهبادهاي آمريكايي توسط سربازان جان بركف ايران، اظهار كرد: اين كارهاي بزرگ بايد براي مردم توضيح داده شود، خود آمريكايي‌ها در شگفت هستند كه توان نيروهاي ما چقدر بالا رفته كه توانسته‌اند پرنده‌اي را كه آنها راهنمايي مي‌كنند، با فكر و برنامه جديد متوقف كرده و گام‌هاي بزرگتر ديگري بردارند.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) در ادامه با اشاره به ساخت راداراها و جنگنده‌ها توسط متخصصان ايراني افزود: رادارها در جنگ بسيار تاثيرگذار هستند و سيستم‌هاي راداري كه ملت ما و نيروهاي نظامي توانسته‌اند ايجاد كنند، مي‌تواند تمام رادارهاي دشمن را از كار بيندازد و اين موفقيت‌ها قبل از انقلاب در تصور يك نيروي نظامي ما نمي‌گنجيد.

اختري تصريح كرد: دشمنان مي‌خواستند نظام اسلامي را از بين ببرند و با كودتا، جنگ و هزاران توطئه ديگر انقلاب را شكست دهند، اما خداوند مي‌خواهد اين نور بماند تا به نور حقيقي و سفينة‌النجاة يعني حكومت امام زمان (عج) برسد.

وي بيان كرد: عظمت ملت ايران در پرتو ايمان به خدا، دين، ايمان به مكتب اهل بيت(ع)، وحدت و يكپارچگي ملت به وجود آمده كه بايد اين وحدت را قدر بدانيم، زيرا سرمايه بسيار بزرگي است كه در سايه آن هيچ توطئه‌اي نتوانست ملت ما را از هم جدا كند و امروز نداي وحدت امام راحل در دنيا طنين انداز شده و سني و شيعه در جمهوري اسلامي در كنار هم هستند و خود را از اين ملت و انقلاب مي‌دانند و از انقلاب حمايت مي‌كنند.

اختري گفت: آنچه كه در مسير انقلاب اسلامي محور، محرك و راهگشا بوده و تبلور آشكار دارد، نقش رهبري است و امروز مي‌بينيم وجود اختلافات در كشورهاي ديگر و درگيري‌ها و خون ريزي به علت عدم وجود يك رهبر خردمند و آگاه است.

وي ادامه داد: امام خميني (ره) انديشه‌هاي الهي و ديني را در جامعه ما حاكم ساخت كه البته تا امروز كساني تلاش مي‌كنند با اصل ولايت فقيه مخالفت نمايند و ملت ما هوشيار است و يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي مردم ايران شعور و احساس مسئوليت آنهاست.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: دشمنان ما از گذشته تا امروز از ولايت ضربه خورده‌اند، لذا مي‌خواهند اين اصل را تضعيف كنند و در هر انتخاباتي عده‌اي از افراد تلاش مي‌كنند حركت‌هايي به وجود آورده و فتنه انگيزي كنند.

اختري اظهار كرد: فتنه و توطئه تمام نمي‌شود و روز به روز بيشتر مي‌شود، در سال 88 به شكلي بود و در سال 92 هم جور ديگر، اما آنچه فتنه‌ها را خنثي مي‌كند هوشياري مردم است كه تشخيص دهند فتنه چيست و از كجا آغاز مي‌شود.

وي تصريح كرد: كساني كه مي‌خواهند با انقلا ب مقابله كنند شامل دشمنان خارجي، دشمن در لباس اسلامي و گروه داخلي همراه دشمنان هستند و خطر ديگر در داخل، گذر از مرجعيت و رهبري است كه بايد در مقابل اين مسئله هوشيار باشيم.

وي اظهار كرد: بصيرت و بينايي كه مقام معظم رهبري و قرآن كريم بر آن تكيه مي‌كند، بسيار مهم است زيرا آنچه كه امام علي (ع) را خانه‌نشين كرد و در ادامه موجب به وجود آمدن حادثه عاشورا شد بي بصيرتي بود.

اختري افزود: آنچه كه موجب سعادت، پيشرفت و گذر از همه مشكلات و نابساماني‌هاست، اطاعت بي چون و چرا از رهبري است، رهبر بايد براساس بينش و انديشه خدايي و مسئوليتي كه دارد نظر دهد و بدانيد كه امروز ما در دنيا نايب را مي‌شناسيم و رهبري آگاه‌تر، داناتر و مديرتر از آيت‌الله خامنه‌اي وجود ندارد.

وي تاكيد كرد: اگر رهبر ما اعلام مي‌كنند كه گفتگو ممنوع است، بايد بدانيم اين به نفع ملت ايران است و اگر مي‌گويند ارتباط با آمريكا باشد يا نباشد، همه مسوولان و افراد بايد مطيع رهبر باشند و هركه بخواهد از ديگري اطاعت كند، آن نداي شيطان و از نظر ما مردود است.

برچسب ها :

رييس كل دادگستري استان مركزي حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن را نشان‌دهنده عشق و علاقه آنها به آينده نظام دانست.

به گزارش ايسنا،‌ حجت‌الاسلام حكمتعلي مظفري در راهپيمايي 22بهمن در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم همانگونه پر از شور و نشاط است و عشق و اميد به آينده نظام اسلامي را نشان مي دهد.

وي افزود: اين حضور پيمان دوباره مردم با آرمان هاي نظام، انقلاب، رهبري و شهداي اسلام است و همانگونه كه انتظار مي‌رفت حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن بي‌سابقه است.

مظفري اظهار داشت: مردم با تفاوتي كه بين مشكلات در جامعه و نظام اسلامي قائل هستند پاي به عرصه راهپيمايي 22 بهمن گذاشته‌اند كه اين نشان مي‌دهد اعتقاد به نظام اسلامي ريشه در اعتقادات مردم دارد.

رييس كل دادگستري استان مركزي در پايان خاطرنشان كرد: مردم خود را در سرنوشت حاكميتي خود سهيم مي دانند و به اين حاكميت علاقه دارند و با توجه به مشكلاتي كه تحمل مي‌كنند نگاه‌شان به انقلاب و نظام يك نگاه اعتقادي است.

برچسب ها :

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، حبيب صدقي پيش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار كرد: با وجود مشكلات متعدد و مالي امسال نيز به‌منظور ارتقاء و حفظ جايگاه تئاتر بناب اين جشنواره براي پانزدهمين سال برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه پانزدهمين جشنواره تئاتر بناب در دو بخش صحنه‌اي و خياباني برگزار خواهد شد، از تمامي گروههاي هنري، هنرمندان تئاتر انجمن‌هاي هنري دانشگاه ها، مدارس، كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد و پايگاه‌هاي مقاومت بسيج شهرستان بناب خواست آثار خود را در دو بخش صحنه‌اي و خياباني به دبيرخانه جشنواره تحويل دهند.

وي مهلت پذيرش متون ارسالي را تا پانزدهم دي‌ماه جاري اعلام كرد و افزود: پس از برگزاري مرحله بازبيني جشنواره در روز جمعه 18 بهمن‌ماه و اعلام نظر هيئت داوران، مرحله نهايي جشنواره نيز از روز سه‌شنبه 22 بهمن ماه برگزار مي‌شود.

به گفته صدقي متون نمايشي با مضامين حجاب و عفاف، انقلاب اسلامي و دهه فجر، حماسه سياسي و اقتصادي از اولويت و امتياز بيشتري برخوردار هستند و نمايش‌هاي پذيرفته شده به مرحله نهايي جشنواره به صورت عمومي اجرا خواهند شد.

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 127071
تعداد نوشته ها : 786
تعداد نظرات : 17
Rss