آرشیو
طراح قالب
Tebyan
http://upload.ghashang.com/images/xpp6kr3soq7bz5ijnn.gif

"ان شاءالله هميشه گل باشيد اما عمرتان مثل گل نباشد"

برچسب ها :

مهـربـاטּ خـداي مـטּ

چـﮧ مي شـود كـﮧ چشمانـم را چند صبـاحي رَهـטּ دلدادگـي ات كنـم

بـﮧ اين خيـال كـﮧ صاحبـخانــﮧ ايـטּ خانــﮧ شـوي

برچسب ها :

http://svar.comxa.com/up/2e6f7a80579e.gif

http://www.thesmilies.com/love/18500000.gifغنچـــه زيباســـت http://www.thesmilies.com/love/18500000.gif

چون گلبرگ ها را در ميان گرفته

و حجاب زيباست چون تو را در بر گرفته...

زيبايي چادر مشكي ات را ترجيح مي دهم بر همه ي برندهاي دنيا ؛؛؛

 كدام برند و اسمي با اعتبار تر است

 از نام "مادرمان حضرت صديقه"

http://svar.comxa.com/up/2e6f7a80579e.gif

برچسب ها :
http://www.zahedan-tebyan.ir/userdata/news/user/34/321-4850.jpg

پرسش:

داشتم از روي ترجمه قرآن مي خواندم كه شخصي مرا در اين حال ديد و گفت: شما قرآن را درست قرائت نمي كنيد، بلكه شما تنها داريد از روي ترجمه آن مي خوانيد، مگر اينكه متن عربي قرآن را بخوانيد، اين در حالي است كه من از طرفي نميتوانم متن عربي قرآن را بخوانم، آيا خواندن قرآن از روي ترجمه كفايت نمي كند؟

پاسخ:

از نظر فقهي ترجمه قرآن در حكم خود قرآن نيست به همين علت مراجع عظام تقليد گفته اند: " مسّ نمودن خطّ قرآن، يعنى رساندن جايى از بدن به خطّ قرآن براى كسى كه وضو ندارد، حرام است. ولى اگر قرآن را به زبان فارسى يا به زبان ديگر ترجمه كنند مسّ آن اشكال ندارد."[1] از طرف ديگر گفته اند: " انسان بايد نماز را ياد بگيرد كه غلط نخواند."[2] بنابراين خواندن ترجمه قرآن به جاي حمد و سوره جايز نيست.
از نظر محتوا و مفهوم نيز ترجمه هاي قرآن هر چه به معنا و مفهوم قرآن نزديك باشد، باز هم به طور كامل نمي تواند معناي قرآن را به مخاطب القا كند. پس در درجه اول ياد گيري زبان عربي براي درك بهتر معاني قرآن امر پسنديده اي است اما اين مطلب بدان معنا نيست كه استفاده از ترجمه هاي معتبر قرآن فايده اي نداشته باشد بلكه استفاده از اين ترجمه ها براي كساني كه زبان عربي نمي دانند مفيد است.

---------------------------------------
پي نوشت:
[1] توضيح المسائل (المحشى للإمام الخميني)، ج‏1، ص 186.
[2] توضيح المسائل (المحشى للإمام الخميني)، ج‏1، ص 550.
منبع:islamquest.net

برچسب ها :

http://www.askdin.com/avatars/member34505.gif?dateline=1401014800

God

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

برچسب ها :
http://www.askdin.com/gallery/images/6096/1_Main41.gif.jpg

اين هم عكسي از كبوتر حرم

http://www.askdin.com/gallery/images/27370/1_455628_UJlJLyU1.jpg

برچسب ها :
http://www.askdin.com/gallery/images/6096/1_1_Haram_20Emam_20Reza_20Wallpaper_20_36_.jpg

وهابيان كنايه مى زنند كه ما شيعيان ضريح و سر در امامزاده ها را مى بوسيم يا اشيائى را متبرك به ضريح مى كنيم و اين كارها شرك و حرام است؛

پاسخ:

پيامبران و امامان بدان جهت كه بندگان شايسته خداوند هستند، سزاوار احترام و محبت هستند.

احترام و ابراز ارادت به آنان، بدان جهت نيست كه براى آنان در مقابل خدا، مقام و ارزشى مستقل قائل باشيم؛ بلكه آنان مستقل از خدا هيچ ندارند و همه عظمت آنان و عشق و محبت ما به ايشان، ناشى از آن است كه آنان در اوج معرفت، بندگى و عبوديت حضرت حق قرار دارند و مورد عنايت خاص پروردگار مى باشند.

بوسيدن ضريح امامان(ع) و اولياى الهى، برخاسته از عشق و محبت نسبت به آنان است؛ همان گونه كه عاشق، هر چيزى را كه منتسب به معشوق است، مى بويد و مى بوسد و به سينه مى چسباند.

براى زائر امام معصوم(ع)، خود سنگ و چوب ارزشى ندارد. بوسيدن ضريح و در و ديوار حرم، از آن جهت است كه منسوب به محبوبش؛ يعنى، امام معصوم است.

به تصريح قرآن كريم، حضرت يعقوب، لباس يوسف را بر چشم خود نهاد و بينايى خود را باز يافت: «فَلَمَّا أَنْ جاءَ الْبَشِيرُ أَلْقاهُ عَلى وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِيراً قالَ أَ لَمْ أَقُلْ لَكُمْ إِنِّى أَعْلَمُ مِنَ اللَّهِ ما لا تَعْلَمُونَ»؛ يوسف (12)، آيه 96. «پس چون مژده رسان آمد، آن پيراهن را بر چهره او انداخت، پس بينا گرديد. گفت: آيا به شما نگفتم كه بى شك من از [ عنايت ]خدا چيزهايى مى دانم كه شما نمى دانيد؟» تبرّك و استشفا به پيراهن يوسف، نمونه اى از تبرّك و استشفا به چيزى است كه به شكلى منسوب به اولياى الهى است.

بر اساس روايات معتبر نزد شيعه و سنى، اصحاب پيامبر اكرم(ص) هنگام وضو گرفتن ايشان، هجوم مى آوردند تا هر كسى قطره اى از آب وضوى ايشان را به عنوان تبرّك برگيرد؛ به گونه اى كه نمى گذاشتند قطره اى از آب وضوى پيامبر(ص) بر زمين بريزد و اگر به كسى چيزى نمى رسيد، از رطوبت دست ديگرى استفاده مى كرد. صحيح بخارى، ج 1، ص 33 و ج 7، ص 50؛ مسند احمد، ج 4، ص 329 و 330. اگر تبرّك جستن به قطرات آب، شرك و حرام بود، وظيفه آن حضرت نهى و بازداشتن اصحاب از اين عمل بود.

سيره اصحاب، تبرّك جستن به ظرف غذاى پيامبر(ص)، چاه هايى كه آن حضرت از آن آب نوشيده اند و... - چه در زمان حيات ايشان و چه بعد از رحلت ايشان - بوده است. صحيح بخارى، ج 3، ص 35؛ كتاب المغازى؛ فضائل اصحاب النبى، باب مناقب على بن ابيطالب؛ صحيح مسلم، كتاب الجهاد السير، ح 132؛ صحيح مسلم، كتاب الحج، ح 323 و 326؛ مسند احمد، ج 5، ص 68.

بنابراين بوسيدن و تبرّك جستن، بدون اعتقاد به الوهيت يا ربوبيت (فاعليت استقلالى) شرك نيست. بر اساس داورى وهابيان - كه صرف بوسيدن و تبرّك جستن به آثار اولياى الهى شرك و حرام است - پيامبر اكرم و اصحابشان و نيز يعقوب نبى و همه انسان ها - حتى خود وهابيان كه فرزندان خود را مى بوسند - مرتكب شرك و حرام شده اند!!

مــنـــبــع: انجمن گفتگوي ديني

برچسب ها :
http://kafshdoozaki.ir/wp-content/uploads/2014/06/rooze-javan.jpg

روان شناسان معتقدند كه بي توجهي و سهل انگاري برخي از والدين از يك سو و يا دخالت و امر و نهي كردن هاي بيش از اندازه و نابجاي آنان از سوي ديگر، مي تواند آرامشي كه، لازمه  زمان رشد يك جوان است را برهم بزند.

بر والدين هشيار كه خواهان تربيت به شيوه درست و آگاهانه هستند لازم است به جاي رام كردن و يا خام كردن جوان و يا نوجوان خود، در نهايت متانت و صبر، به گونه اي ناملموس يعني بدون دخالت مستقيم و يا حتي تحميل كمك خود، فرزندشان را در ادامه مسير سخت و ناهموار زندگي كه قطعا مصائبي نيز در پيش رو است، همراهي و حمايت كنند و به آزادي، تفكر، استقلال راي، احساس مسئوليت فردي و اجتماعي، خويشتنداري و... رهنمونش سازند. جوان بايد بداند كه رشد عقلي و روحي او، اگر چه پيچيده است اما همچون تحول حيات در سير آفرينش مي تواند به سرعت و يا آرام، با كمك بزرگترها و يا بدون دخالت آنها پيش رود و او را همچون كرم ابريشم به يك پروانه زيبا و بلند پرواز تبديل كند.   

" تبيان "

برچسب ها :

اگر شما بوديد چه عنواني براي اين تصوير انتخاب مي كرديد؟

http://i.jootix.ir/img/2014/08/jootix.ir--635908200.jpg

برچسب ها :

وقتي از محضر مبارك رسول خدا صلي الله عليه و آله سؤال مي شود كه مقصود خداي متعال در قرآن از "صراط مستقيم" چيست؟ حضرت مي فرمايند: علي عليه السلام صراط مستقيم است.

بحار الانوار ، 35 / 373

و خطاب به آن حضرت مي فرمايند : يا علي! تو راه روشن خدا و صراط مستقيم و پيشواي دين هستي.

بحار الانوار ، 38 /92

http://i.jootix.ir/img/2014/07/jootix.ir--4151350265.jpg

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 127109
تعداد نوشته ها : 786
تعداد نظرات : 17
Rss