آرشیو
طراح قالب
Tebyan
قم - خبرگزاري مهر: دبير كميته مطالعات سياسي ايران بيان كرد: قضيه فلسطين، يك قضيه عربي نيست بلكه به كل جهان اسلام مربوط است.

سيد جواد ميرخليلي، دبير كميته مطالعات سياسي ايران در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: همواره يكي از ترفندهاي خطرناك اشغالگران و صهيونيست‏ها و هم‏پيمانان آن‏ها اين بوده كه وانمود كنند مسئله فلسطين يك مسئله عربي است.

به گفته وي، امروز وظيفه متفكران و سران كشورهاي اسلامي اين است كه اين خطر بزرگ را به همگان گوشزد كنند كه قضيه فلسطين، يك قضيه عربي نيست بلكه به كل جهان اسلام مربوط است و حتي از اين بالاتر، فلسطين، يك مسئله انساني است و تمام انسان‏هاي آزاده جهان بايد به كمك مردم مظلوم فلسطين بيايند.

اين كارشناس مسائل سياسي در ادامه با بيان اينكه انگلستان و آمريكا، مسببين اصلي تأسيس رژيم غاصب اسرائيل و نيز كمك به ادامه حيات آن بوده و هستند، ادامه داد: آمريكا در رابطه با قضيه فلسطين، به اسرائيلي‏ها كمك‏هاي نقدي كرده و مي‏كند و اسلحه فراوان در اختيار آن‏ها مي‏گذارد.

ميرخليلي سپس افزود: فلسطين، قلب عالم اسلام است، و در حقيقت، مسئله فلسطين، مقابله كل شرك با كل اسلام است و اگر فلسطين نجات پيدا نكند، در آينده، فلسطين‏هاي ديگري خواهيم داشت؛ چنان كه بزرگاني چون علامه كاشف الغطاء كه از مدافعان سرسخت فلسطين و مبارزه با رژيم صهيونيستي بود، معتقد بود كه اسرائيل همچون ميكروبي است كه بايد نابود شود وگرنه ديگران را نابود خواهد كرد.

مسئول دبيرخانه همايش ملي چشم انداز دانش سياسي در ايران ادامه داد: صهيونيست‏ها مطرودين جهان هستند كه كسي تاب تحمل آن‏ها را ندارد؛ به همين دليل، آمريكا و انگليس براي اينكه از شرّ آن‏ها خلاص شوند، آن‏ها را به جان فلسطيني‏ها و مسلمانان انداخته‏اند و اگر اسرائيل، يعني اين فرزندخوانده آمريكا و انگليس پيروز شود، به فلسطين هرگز اكتفا نخواهد كرد و به ساير كشورهاي اسلامي هم دست اندازي خواهد كرد.


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 135759
تعداد نوشته ها : 786
تعداد نظرات : 17
Rss